blog Panoramio Fotopodróże Fotopodróże kanał RSS mobile wersja polska English language Deutsch Sprache Русский язык En español שפה עברית Le français L’italiano
Facebook Google+ Twitter Youtube Poznaję Ziemię Łódzką


Pozycja: główna>>pałace>> Skotniki (EZG)wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę


PageRank Checking Tool


Przewodnik po Warmii i Mazurach.

Zamki świata.Stan: w całości, zaniedbanywieś, gmina Ozorków


Współrzędne obiektu:

Długość: 19.3353 E

Szerokość: 52.0077 N


Możliwość zwiedzania:

Można oglądać z zewnątrz


Dojazd:

Zobacz na mapie


Gdzie spać?

Noclegi w powiecie zgierskim


Szczerze mówiąc, miałem twardy orzech do zgryzienia ze Skotnikami. Nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym przecież dużym obiekcie. Zupełnie jakby nie istniał i mało osób o nim wie.

Pałac został prawdopodobnie wzniesiony w roku 1843 (taka data widnieje na szczycie). Podobną metrykę ma chyba też park o powierzchni 6,2 ha, który otacza budynek. Jest to budowla piętrowa, murowana, wzniesiona w stylu klasycystycznym. Korpus główny nakrywa dach naczółkowy. Po bokach znajdują się symetryczne dobudówki.

Budynek jest opuszczony i zaniedbany. Podobnie jak park, który jest tak zapuszczony, że latem ciężko jest się przedostać pod pałac. Wstęp oczywiście wolny.

Aby dojechać do Skotnik, trzeba z Ozorkowa skierować się na trasę nr 708 prowadzącą do Strykowa, a następnie skręcić w którąś z dróg w lewo (na Leśmierz). Park z pałacem położony jest przy drodze. (2008-2010)Tekst: Tomasz Szwagrzak

Zdjęcia: Tomasz Szwagrzak
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! firma Kylos warunki licencji prawa kontakt z autorem