Rogów to mała miejscowość, jednak dobrze znana wśród mieszkańców regionu. Miłośnicy kolei i techniki mogą tutaj zwiedzić małe muzeum kolei wąskotorowej. Ciekawe zwłaszcza są zabytkowe „ciuchcie”. Można też się przejechać, bo linia jest ciągle czynna i wozi pasażerów aż do Białej Rawskiej. Drugą atrakcją wsi jest arboretum – jeden z największych w Polsce ogrodów, gdzie podziwiać można drzewa i krzewy wielu gatunków. Znajduje się tu też alpinarium. Z arboretum sąsiaduje Muzeum Lasu i Drewna z największą na świecie… kolekcją szyszek.
Tłumy turystów omijają jednak inny zabytek Rogowa – zespół pałacowo-folwarczny z XIX/XX wieku. Inicjatorem przedsięwzięcia był Ignacy Wilski, który ufundował również ziemię pod budowę miejscowego kościoła. Głównym obiektem zespołu jest pałac wzniesiony w stylu secesyjnym. Przed II wojną światową majątek należał do synów Wilskiego, a po nastaniu nowej rzeczywistości – został znacjonalizowany i przejęty przez PGR. Jak to często bywało, zabytek zaniedbano, a pałac utracił cechy stylowe. Obecnie należy do osoby prywatnej, która chce go wyremontować.
W skład zespołu folwarcznego, oprócz samego pałacu z parkiem, wchodzą też: gorzelnia, spichrz, dwie stodoły, obora i zabytkowe bramy.
Rogów położony jest przy trasie nr 72 z
Łodzi do
Rawy Mazowieckiej, około 7 km na wschód od
Brzezin. Zespół folwarczny znajduje się tuż przy drodze. (2010)