blog Panoramio Fotopodróże Fotopodróże kanał RSS mobile wersja polska English language Deutsch Sprache Русский язык En español שפה עברית Le français L’italiano
Google+ Twitter Youtube Poznaję Ziemię Łódzką


Pozycja: główna>>pałace>> Pstrokoniewejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę


PageRank Checking Tool


Przewodnik po Warmii i Mazurach.

Zamki świata.Stan: niezachowany dwór obronny, oraz istniejący pałacwieś, gmina Zapolice


Współrzędne obiektu:

Brak danych


Możliwość zwiedzania:

Obiekt prywatny


Dojazd:

Zobacz na mapie


Gdzie spać?

Noclegi w powiecie zduńskowolskim


Według A. Pstrokońskiego istniał tutaj kiedyś drewniany dwór obronny. Do dziś nie zachował się żaden ślad. Miała to być najstarsza siedziba Pstrokońskich, których była to miejscowość rodowa.

W Pstrokoniach zachował się klasycystyczny pałac wybudowany w 1820 roku. Wokół niego rozciąga się park z cennymi gatunkami drzew.

Jest to budowla piętrowa, dziewięcioosiowa. Od zachodu znajduje się trójkondygnacyjna wieża wzniesiona na planie prostokąta. Obecnie pałac jest wyremontowany i należy do osoby prywatnej. Nie wiem jak jest z możliwością zwiedzania.

Pstrokonie leżą mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Sieradzem (jadąc od Woźnik), a Widawą. Można też kierować się ze Zduńskiej Woli na Widawę. Jadąc od tej strony, pałac stoi kilkadziesiąt metrów od tej drogi po prawej stronie. Widoczny z trasy. Można pooglądać poprzez kraty ogrodzenia. (2005-2007)Tekst: Tomasz Szwagrzak

Zdjęcie: Tomasz Szwagrzak
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! firma Kylos warunki licencji prawa kontakt z autorem