blog Panoramio Fotopodróże kanał RSS mobile English language Deutsch Sprache Русский язык En español שפה עברית Le français L’italiano
Facebook Google+ Twitter Youtube Poznaję Ziemię Łódzką


Pozycja: główna>>dwory inne>> Suchodębiewejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę


PageRank Checking Tool


Przewodnik po Warmii i Mazurach.

Zamki świata.Stan: w całości, zadbanywieś, gmina Łanięta


Współrzędne obiektu:

Długość: 19.2830 E

Szerokość: 52.3406 N


Możliwość zwiedzania:

Obiekt prywatny


Dojazd:

Zobacz na mapie


Gdzie spać?

Noclegi w powiecie kutnowskim


W Suchodębiu oglądać można dwór o dość nietypowej architekturze. Powstał na początku XX wieku. W latach 1899-1939 miejscowość należała do Mariana Kiniorskiego – senatora Rzeczypospolitej Polskiej. W okresie tym dwór gościł wielu literarów polskich.

Budowla w stylu klasycystycznym, wzniesiona na planie prostokąta, wejście główne posiada w szczycie. Tu też znajduje tampanon wsparty na czterech jońskich kolumnach. Pomiędzy nimi balkon z kutą ręcznie balustradą z motywami arabeski. Po przeciwnej stronie, do budowli przylega ryzalit. Tam też znajduje się taras.

Budowla położona jest w otoczeniu parku krajobrazowego z XIX wieku o powierzchni 4 ha. Całość jest zadbana i należy do osoby prywatnej. Dwór przeszedł niedawno kompletny remont.

Suchodębie położone jest na wschód od trasy nr 581 z Krośniewic do Gostynina. Przy drodze prowadzącej z Łanięt do Kutna. (2011)Tekst: Tomasz Szwagrzak

Zdjęcia: Tomasz Szwagrzak
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! firma Kylos warunki licencji prawa kontakt z autorem