blog Panoramio Fotopodróże kanał RSS mobile English language Deutsch Sprache Русский язык En español שפה עברית Le français L’italiano
Facebook Google+ Twitter Youtube Poznaję Ziemię Łódzką


Pozycja: główna>>dwory inne>> Siedlecwejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę


PageRank Checking Tool


Przewodnik po Warmii i Mazurach.

Zamki świata.Stan: w całościwieś, gmina Łęczyca


Współrzędne obiektu:

Brak danych


Możliwość zwiedzania:

Za zgodą właściciela


Dojazd:

Zobacz na mapie


Gdzie spać?

Noclegi w powiecie łęczyckim


Dwór w Siedlcu zbudowany został w roku 1880 przez Łukasza Boettichera. Otoczony jest założeniem parkowym w stylu angielskim. Obecnie należy do osoby prywatnej i na jesień 2007 wystawiony był na sprzedaż.

Jest to budynek w stylu eklektycznym, częściowo podpiwniczony, od południa znajduje się wieża widokowa. Najstarszym obiektem zabudowań folwarcznych jest dawny, murowany spichlerz. Pełnił on funkcje dworu do czasu wybudowania właściwego obiektu. W parku znajdują się też stawy.

W związku z „przejściowym” stanem obiektu nie jestem w stanie powiedzieć jak jest z dostępem do niego. Kiedy tam byłem, brama była otwarta, ale nikogo nie było.

Siedlec to duża wieś położona na zachód od drogi nr 1(E75). Jadąc z Łęczycy w stronę Krośniewic/Włocławka należy w Topoli Królewskiej skręcić w lewo i po chwili w prawo (prosto jest na Dąbie). Dojeżdzamy tym sposobem prostą drogą do Siedlca. Park z dworem znajduje się na początku wsi, po lewej stronie od ulicy. (2007)Tekst: Tomasz Szwagrzak

Zdjęcia: Tomasz Szwagrzak
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! firma Kylos warunki licencji prawa kontakt z autorem