blog Panoramio Fotopodróże kanał RSS mobile English language Deutsch Sprache Русский язык En español שפה עברית Le français L’italiano
Facebook Google+ Twitter Youtube Poznaję Ziemię Łódzką


Pozycja: główna>>dwory inne>> Giemzówwejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę


PageRank Checking Tool


Przewodnik po Warmii i Mazurach.

Zamki świata.Stan: po remoncie, zadbanywieś, gmina Nowosolna


Współrzędne obiektu:

Długość: 19.5793 E

Szerokość: 51.6863 N


Możliwość zwiedzania:

Tak


Dojazd:

Zobacz na mapie


Gdzie spać?

Noclegi w powiecie łódzkim wschodnim


Jeszcze do niedawna zrujnowany dwór w Giemzowie, świeci dziś pełnym blaskiem. W starannie odnowionym zabytku można również zjeść, spędzić noc, lub zorganizować imprezę. Na pochwałę zasługuje też nastawienie jego właścicieli. Często zdarza się, że w podobnie zorganizowanych miejscach, turyści zorientowani na zwiedzanie obiektu, przeganiani są jak intruzi. Tutaj można spokojnie obejść teren i obejrzeć sam dwór. Widać, że inicjatywa wiąże się nie tylko z biznesem, ale też z pasją. Parterowy, murowany dwór wzniesiony został na planie prostokąta na początku XIX wieku. Od frontu znajduje się ganek z kolumnami, zaś od strony ogrodu dwa kwadratowe alkierze, dawniej oranżerie. Dwór posiada dwutraktowy układ wnętrza z salonem i sienią na osi. Całość nakryta jest dachem czterospadowym.

Zadbany jest też park o powierzchni 2,6 ha. Oglądać można w nim m.in. wiekowe klony, lipy, jesiony, graby, oraz młodsze wiekiem inne gatunki drzew. Na terenie kompleksu znajduje się również staw, który należy do skrzydlatych i kwaczących mieszkańców.

Giemzów położony jest na północ od drogi nr 714 ze Rzgowa do Tomaszowa Mazowieckiego. Skręcić trzeba na rozjeździe dróg w Giemzówku. Zespół dworski położony jest tuż przy drodze. (2008)


DWÓR GIEMZÓW

95-006 Brójce

Giemzów 56

tel. 0-42 226-91-03, fax. 0-42 226-91-02, marketing 607-604-430

info(NOSPAM)dworgiemzow.pl

www.dworgiemzow.plTekst: Tomasz Szwagrzak

Zdjęcia: Tomasz Szwagrzak
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! firma Kylos warunki licencji prawa kontakt z autorem